Pakalpojumi
Putu skleroterapija US kontrolē

Putu skleroterapija US (ultrasonogrāfa) kontrolē ir medikamentoza metode, kas paredzēta zemādas vēnu slēgšanai. Tā nav operācija, bet procedūra, tāpēc speciālas gatavošanās tai nav. Ar adatu vai katetru visās mērķa vēnās ievada speciālu medikamentu, kas reaģē ar vēnas sienu un uzreiz sadalās. Vēna tiek slēgta, ar laiku uzsūcas un pazūd. Procedūras panesamība ir ļoti laba, tomēr bieži, lai slēgtu vēnu visā garumā, ar vienu reizi nepietiek, un ir jārēķinās ar vairākām procedūrām. Ārstēšanas efekts ir ievērojami augstāks, ja tiek izmantots medikaments putu formā.

Putu skleroterapija US (ultrasonogrāfa) kontrolē ir medikamentoza metode, kas paredzēta zemādas vēnu slēgšanai. Tā nav operācija, bet procedūra, tāpēc speciālas gatavošanās tai nav. Ar adatu vai katetru visās mērķa vēnās ievada medikamentu, kas reaģē ar vēnas sienu un uzreiz sadalās. Tajā brīdī vēna slēdzas, ar laiku uzsūcas un pazūd. Eiropas Savienībā pieņemtajās veselības aprūpes rekomendācijās ir noteikta šī medikamenta maksimāli pieļaujamā diennakts deva, lai pacientu pasargātu no iespējamām blakusparādībām. Procedūras panesamība ir ļoti laba, tomēr bieži, lai slēgtu vēnu visā garumā, ar vienu rezi nepietiek, un ir jārēķinās ar vairākām procedūrām. Ārstēšanas efekts ir ievērojami augstāks, ja tiek izmantots medikaments putu formā.

Putu skleroterapijas metodi izmanto jau 30 gadus, taču tās popularitāte laika gaitā bija kritusies. Agrāk procedūra tika veikta ar dūrieniem vēnās, kur “varēja trāpīt”, bet pēdējā laikā metode piedzīvo renesansi, jo procedūras gaitā sāka izmantot ultrasonogrāfu. Tas pilnībā izmainīja metodes filozofiju un paaugstināja efektivitāti līdz 76%. Ar aparāta palīdzību var precīzi saplānot dūrienu vietas un medkamenta koncentrāciju. Tiek novērots ievades process, un nākamajā procedūrā tiek novērtēts iepriekšējās procedūras efekts. Mūsdienās bez ultrasonogrāfa šī procedūra nav iedomājama.

Putu skleroterapijai noteikti ir sava vieta fleboloģijā, un to izvēlas gadījumos, kad neeksitē labāka alternatīva. Metode prasa no klienta pacietību. Vēna tiek slēgta un pakāpeniski uzsūcas vairāku mēnešu laikā. Procesā var būt periodisks jutīgums, bet galvenā problēma ir pigmentācija vēnas garumā, kas var palikt uz ādas 2 – 3 mēnešus, reizēm pat ilgāk. Tas rada diskomfortu pacientiem, kuriem rūp tūlītējs vizuālais izskats. Ar laiku pigments uzsūcas un defekts pazūd.

Putu skleroterapija ir pirmās izvēles metode vairāku vēnu problēmu gadījumā - parasti pēc iepriekš veiktas traumatiskas vēnu operācijas, pēc kuras izveidojušās jaunas vēnas. Uzbūves ziņā jaunizveidotās vēnas atšķiras no tām, kas pacientam ir no dzimšanas. Tās ir ļoti izlocītas, trauslas un neelastīgas, un tāpēc nepadodas kvalitatīvai ķirurģiskai ārstēšanai un lāzerapstrādei. Putu skleroterapija ir piemērota ārtēšanas metode arī gadījumos, kad jānovērš vēnu zaru paliekas pēc iepriekš veiktas izolētas lāzerprocedūras.

Zvanīt: 27710484

Šī vietne izmanto sīkdatnes.
Sīkdatnes vāc informāciju par vietnes
apmeklējumiem, palīdz uzlabot vietnes
darbību un piedāvā aktuālu saturu un reklāmas.