Pakalpojumi
Mikroflebektomija

Mikroflebektomija jeb vēnas izņemšana ir mūsdienīga mikroķirurģiska operācija, kuras laikā netiek izmantots skalpelis. Tiek veikti dūrieni ar dažāda izmēra adatām, atkarībā no vēnas diametra, un caur izveidoto punktveida griezienu ar speciāliem instrumentiem tiek izņemta vēna. Operācijas panesamība ir viegla, dūriena pēdas nesāp un sadzīst dažu dienu laikā. Operācija ir salīdzinoši laikietilpīga un darbietilpīga, bet pacienta ieguvums ir kardināli samazināts traumatisms. Saudzējošās ietekmes un ātrā kosmētiskā efekta dēļ šo metodi izmanto gan sākotnējas vēnu varikozes ārtēšanai, gan ielaistos gadījumos.

Mikroflebektomija ir attīstījusies no klasiskās ķirurģiskās metodes – flebektomijas, un nozīmē vēnas izņemšanu. Jāatzīst, ka mūsdienās līdzība ir tikai nosaukumos un vēlamajā rezultātā (izņemt vēnu), jo pati metode ir pārvērtusies līdz nepazīšanai.

Zemādā redzamās izlocītās vēnas ir atzarojumi, kas atiet no stumbra vēnas. To bieži salīdzina ar koku, kuram no viena stumbra dažādās vietās aug zari. Vēnu varikozes procesā atzarojumiem ir galvenokārt kosmētiska loma. Operācijas laikā tiek veikta vietējā anestēzija, un redzamie atzarojumi pakāpeniski tiek izņemti. Šajā jomā pēdējos 20 gados ir bijis daudz uzlabojumu, kas ievērojami ietekmējuši ārstniecības rezultāta kvalitāti.

Pirmkārt, secināts, ka, jo lielāks grieziens, jo pēc operācijas pacientam ir sāpīgāk. Lielāka trauma vairāk stimulē jaunu vēnu veidošanos operācijas vietā. Gadu gaitā griezienu garumi no 3 – 5 centimetriem, samazinājās līdz 1,5, tad 1 centimentram, sasniedzot 5 milimetrus. Pēdējo piecu gadu laikā griezienu garums ir tikai 1 milimetrs un vēl mazāk. Būtībā tā ir jau mikroķirurģiska pieeja, jo vairs netiek izmantots skalpelis, bet tiek veikti dūrieni ar dažāda izmēra adatām atkarībā no vēnas diametra. Izveidojas punktveida griezieni, caur kuriem ar speciāliem ļoti smalkiem instrumentiem vēnu izņem. Nākamā rītā, pārsienot operācijas vietu, ir redzamas tikai dūriena pēdas, kas nesāp un sadzīst dažu dienu laikā. Jau pēc pāris mēnešiem nav redzamas pat dūriena pēdas. Mūsdienīga operācija ir laikietilpīgāka un darbietilpīgāka, bet pacienta ieguvums ir kardināli samazināts traumatisms.

Otrkārt, pēdējos gados vēnu zaru izņemšanas procesā tiek izmantots ultrasonogrāfs. Tas atvieglo vēnu atrašanu, tādējādi paātrinot operācijas laiku. Pēc operācijas beigām ar aparātu vēlreiz tiek veikta operētās vietas kontrole, lai nodrošinātu vēl augstāku ārstēšanas kvalitāti. Saudzējošās ietekmes un ātrā kosmētiskā efekta dēļ šo metodi bieži izmanto gan sākotnējas vēnu varikozes ārtēšanai, gan ielaistos gadījumos.

Zvanīt: 27710484

Šī vietne izmanto sīkdatnes.
Sīkdatnes vāc informāciju par vietnes
apmeklējumiem, palīdz uzlabot vietnes
darbību un piedāvā aktuālu saturu un reklāmas.