Pakalpojumi
Lāzeroperācija

Lāzeroperācija ir kvalitatīvi veicama vietējā anestēzijā, un pacients jūt tikai mazus, atsāpinošus dūrienus ar adatu, bet pašu procesu nejūt. Ar operācijas palīdzību atrisina kā veselības problēmas, tā arī kosmētiskus defektus. Par veselības problēmām ir atbildīga stumbra vēna, kas operācijas laikā tiek apstrādāta ar lāzera stara palīdzību, tā tiek slēgta un dažu mēnešu laikā uzsūcas un pazūd. Vēnas uzsūkšanās procesu pacienti nejūt, un rezultātu var izvērtēt, tikai veicot ultrasonogrāfijas izmeklējumu, tāpēc pēc operācijas ir nepieciešamas kontroles vizītes pie ārsta.

Gadu gaitā pacientu un arī ārstu vidū ir bijusi aktīva diskusija, kura metode ir labāka, parastā operācija ar griezieniem un narkozi vai lāzera operācija. Radikāls pavērsiens notika 2011. gadā, kad ASV Vaskulārās ķirurģijas asociācija kopā ar Amerikas Vēnu forumu, balstoties uz pierādījumiem, izstrādāja starptautiskas praktiskas rekomendācijas vēnu varikozes ārstēšanai. Būtiskākā atziņa, ka labākais veids, kā veikt vēnu operāciju, ir nevis ķirurģiska, bet mazinvazīva metode, lāzera ablācija, kas tika pamatota ar augstu pierādījumu līmeni (IB). Kopš tā laika diskusijas par šo jautājumu ir gājušas mazumā, un vairumā attīstīto valstu mazinvazīvās metodes ir atzītas par zelta standartu, ko daļa valstu ir iekļāvusi valsts un apdrošinātāju apmaksātajā veselības pakalpojumu grozā.

2019. gadā tika nosvinēta lāzera izmantošanas vēnu ķirurģijā 20 gadu jubileja. Šobrīd par lāzera iespējām un tehnisko bāzi ir zināms viss. Pēdējā desmitgadē ir parādījies daudz jaunu mazinvazīvu metožu, kas cenšas konkurēt ar lāzera tehnoloģijām, taču lāzera operācija joprojām visā pasaulē tiek uzskatīta par zelta standartu.

Lāzera operācija ir kvalitatīvi veicama vietējā anestēzijā, un tas nozīmē, ka pacients jūt tikai mazus, atsāpinošus dūrienus ar adatu, bet pašu procesu nejūt. Ar operācijas palīdzību atrisina kā veselības problēmas, tā arī kosmētiskus defektus.

Par veselības problēmām ir atbildīga stumbra vēna, kas atrodas dziļi audos un ar aci nav redzama. Operācijas laikā to apstrādā ar lāzera stara palīdzību. Stumbra vēna uzreiz slēdzas, vidēji 6 – 8 mēnešu laikā uzsūcas un pilnībā izzūd. Vēnas uzsūkšanās procesu pacienti nejūt, un rezultātu var izvērtēt, tikai veicot ultrasonogrāfijas izmeklējumu, tāpēc pēc operācijas ir nepieciešamas kontroles vizītes pie ārsta.

Zemādā redzamās izlocītās vēnas ir atzarojumi, kas atiet no stumbra vēnas. To bieži salīdzina ar koku, kuram no viena stumbra dažādās vietās aug zari. Vēnu varikozes procesā atzarojumiem ir galvenokārt kosmētiska loma. Operācijas laikā tiek veikta vietējā anestēzija, un redzamie atzarojumi pakāpeniski tiek izņemti. Šajā jomā pēdējos 20 gados ir bijis daudz uzlabojumu, kas ievērojami ietekmējuši ārstniecības rezultāta kvalitāti.

Pirmkārt, secināts, ka, jo lielāks grieziens, jo pēc operācijas pacientam ir sāpīgāk. Lielāka trauma vairāk stimulē jaunu vēnu veidošanos operācijas vietā. Gadu gaitā griezienu garumi no 3 – 5 centimetriem, samazinājās līdz 1,5, tad 1 centimentram, sasniedzot 5 milimetrus. Pēdējo piecu gadu laikā griezienu garums ir tikai 1 milimetrs un vēl mazāk. Būtībā tā ir jau mikroķirurģiska pieeja, jo vairs netiek izmantots skalpelis, bet tiek veikti dūrieni ar dažāda izmēra adatām atkarībā no vēnas diametra. Izveidojas punktveida griezieni, caur kuriem ar speciāliem ļoti smalkiem instrumentiem vēnu izņem. Nākamā rītā, pārsienot operācijas vietu, ir redzamas tikai dūriena pēdas, kas nesāp un sadzīst dažu dienu laikā. Jau pēc pāris mēnešiem nav redzamas pat dūriena pēdas. Mūsdienīga operācija ir laikietilpīgāka un darbietilpīgāka, bet pacienta ieguvums ir kardināli samazināts traumatisms.

Otrkārt, pēdējos gados vēnu zaru izņemšanas procesā tiek izmantots ultrasonogrāfs. Tas atvieglo vēnu atrašanu, tādējādi paātrinot operācijas laiku. Pēc operācijas beigām ar aparātu vēlreiz tiek veikta operētās vietas kontrole, lai nodrošinātu vēl augstāku ārstēšanas kvalitāti.

Zvanīt: 27710484

Šī vietne izmanto sīkdatnes.
Sīkdatnes vāc informāciju par vietnes
apmeklējumiem, palīdz uzlabot vietnes
darbību un piedāvā aktuālu saturu un reklāmas.