Pakalpojumi
Lāzeprocedūras

Mūsdienīgākais vēnu operācijas veids ir nevis ķirurģiska, bet mazinvazīva metode, lāzera ablācija. Metode ir pamatota ar augstu pierādījumu līmeni un kļuvusi par nozares zelta standartu. Būtībā tā ir procedūra, nevis operācija. Tā neprasa speciālu pacienta sagatavošanos, procedūras radītā trauma ir minimāla, dūrienu pēdas sadzīst pāris dienu laikā. Pēc lazerprocedūras pacientam nav vērā ņemamu ierobežojumu uzreiz atsākt ikdienas aktivitātes, staigāt, skriet vai braukt ar velosipēdu.

Gadu gaitā pacientu un arī ārstu vidū ir bijusi aktīva diskusija, kura metode ir labāka, parastā operācija ar griezieniem un narkozi vai lāzera operācija. Radikāls pavērsiens notika 2011. gadā, kad ASV Vaskulārās ķirurģijas asociācija kopā ar Amerikas Vēnu forumu, balstoties uz pierādījumiem, izstrādāja starptautiskas praktiskas rekomendācijas vēnu varikozes ārstēšanai. Būtiskākā atziņa, ka labākais veids, kā veikt vēnu operāciju, ir nevis ķirurģiska, bet mazinvazīva metode, lāzera ablācija, kas tika pamatota ar augstu pierādījumu līmeni (IB). Kopš tā laika diskusijas par šo jautājumu ir gājušas mazumā, un vairumā attīstīto valstu mazinvazīvās metodes ir atzītas par zelta standartu, ko daļa valstu ir iekļāvusi valsts un apdrošinātāju apmaksātajā veselības pakalpojumu grozā.

2019. gadā tika nosvinēta lāzera izmantošanas vēnu ķirurģijā 20 gadu jubileja. Šobrīd par lāzera iespējām un tehnisko bāzi ir zināms viss. Pēdējā desmitgadē ir parādījies daudz jaunu mazinvazīvu metožu, kas cenšas konkurēt ar lāzera tehnoloģijām, taču lāzera operācija joprojām visā pasaulē tiek uzskatīta par zelta standartu .

Pēdējo piecu gadu laikā arvien lielāku popularitāti gūst izolētas lāzera procedūras. Tās var uzskatīt par nākamo izrāvienu traumatisma samazināšanā, līdz ar to pacientam atvieglojot ikdienas dzīvi. Tā ir procedūra, nevis operācija, tāpēc ārstniecības procesā nav nepieciešamības pēc operāciju zāles. Tiek veikti atsevišķi dūrieni ar adatu, un vienas vēnas procedūrai nepieciešamas vien 15 – 20 minūtes. Pēc neliela pārsēja uzlikšanas pacients apģērbjas un uzreiz dodas savās ikdienas gaitās. Netiek veikti nekādi griezieni, tāpēc pirms procedūras nav nepieciešama sagatavošanās, nav jāievēro diētas un nav vajadzīgas analīzes. Tā kā nav asiņošanas riska, jo trauma ir minimāla, pēc procedūras nav vērā ņemamu ierobežojumu - pacients var uzreiz atsākt savas ikdienas aktivitātes, staigāt, skriet, braukt ar velosipēdu. Dūrienu pēdas sadzīst pāris dienu laikā.

Procedūras panesamība ir viegla, tāpēc pacienti un ārsti visā pasaulē to ir ļoti iecienījuši.

Izolēta lāzera procedūra nav piemērota pilnīgi visiem pacientiem, eksistē daudz dažādu anatomisku variāciju, ko ārsts var izvērtēt tikai pēc vispusīgas izmeklēšanas. Ja pacientam ir svarīgs tūlītējs kosmētiski nevainojams rezultāts, tad viena lāzera procedūra uzreiz to neatrisinās. Ja svarīga veselības uzlabošana, bet vizuālais rezultāts nav prioritāte, tad, visticamāk, lāzera procedūra būs labākā izvēle.

Zvanīt: 27710484

Šī vietne izmanto sīkdatnes.
Sīkdatnes vāc informāciju par vietnes
apmeklējumiem, palīdz uzlabot vietnes
darbību un piedāvā aktuālu saturu un reklāmas.