Lāzeprocedūras
Mūsdienīgākais vēnu operācijas veids ir nevis ķirurģiska, bet mazinvazīva metode, lāzera ablācija. Metode ir pamatota ar augstu pierādījumu līmeni un kļuvusi par nozares zelta standartu. Būtībā tā ir procedūra, nevis operācija. Tā neprasa speciālu pacienta sagatavošanos, procedūras radītā trauma ir minimāla, dūrienu pēdas sadzīst pāris dienu laikā. Pēc lazerprocedūras pacientam nav vērā ņemamu ierobežojumu uzreiz atsākt ikdienas aktivitātes, staigāt, skriet vai braukt ar velosipēdu.
Lāzeroperācija
Lāzeroperācija ir kvalitatīvi veicama vietējā anestēzijā, un pacients jūt tikai mazus, atsāpinošus dūrienus ar adatu, bet pašu procesu nejūt. Ar operācijas palīdzību atrisina kā veselības problēmas, tā arī kosmētiskus defektus. Par veselības problēmām ir atbildīga stumbra vēna, kas operācijas laikā tiek apstrādāta ar lāzera stara palīdzību, tā tiek slēgta un dažu mēnešu laikā uzsūcas un pazūd. Vēnas uzsūkšanās procesu pacienti nejūt, un rezultātu var izvērtēt, tikai veicot ultrasonogrāfijas izmeklējumu, tāpēc pēc operācijas ir nepieciešamas kontroles vizītes pie ārsta.
Mikroflebektomija
Mikroflebektomija jeb vēnas izņemšana ir mūsdienīga mikroķirurģiska operācija, kuras laikā netiek izmantots skalpelis. Tiek veikti dūrieni ar dažāda izmēra adatām, atkarībā no vēnas diametra, un caur izveidoto punktveida griezienu ar speciāliem instrumentiem tiek izņemta vēna. Operācijas panesamība ir viegla, dūriena pēdas nesāp un sadzīst dažu dienu laikā. Operācija ir salīdzinoši laikietilpīga un darbietilpīga, bet pacienta ieguvums ir kardināli samazināts traumatisms. Saudzējošās ietekmes un ātrā kosmētiskā efekta dēļ šo metodi izmanto gan sākotnējas vēnu varikozes ārtēšanai, gan ielaistos gadījumos.
Mikroskleroterapija
Ar mikroskleroterapijas palīdzību mūsdienās novērš fleboloģijā visbiežāk sastopamo problēmu - mazo ādas vēnu tīklojumu. Tā ir procedūra, kuras laikā ar adatu mērķa vēnās tiek ievadīts medikaments, kas reaģē ar vēnas sienu un uzreiz sadalās. Vēna tiek slēgta, ar laiku uzsūcas un pazūd. Inovatīvās tehnoloģijas ļauj procedūras laikā ar speciāla aparāta, apgaismojuma un briļļu palīdzību izgaismot un identificēt neredzamās vēnas un tās kvalitatīvi slēgt. Mikroķirurģiskie paņēmieni un modernās tehnoloģijas ļauj veikt šo procedūru jaunā kvalitātē.
Putu skleroterapija US kontrolē
Putu skleroterapija US (ultrasonogrāfa) kontrolē ir medikamentoza metode, kas paredzēta zemādas vēnu slēgšanai. Tā nav operācija, bet procedūra, tāpēc speciālas gatavošanās tai nav. Ar adatu vai katetru visās mērķa vēnās ievada speciālu medikamentu, kas reaģē ar vēnas sienu un uzreiz sadalās. Vēna tiek slēgta, ar laiku uzsūcas un pazūd. Procedūras panesamība ir ļoti laba, tomēr bieži, lai slēgtu vēnu visā garumā, ar vienu reizi nepietiek, un ir jārēķinās ar vairākām procedūrām. Ārstēšanas efekts ir ievērojami augstāks, ja tiek izmantots medikaments putu formā.
Kompresijas terapija
Kompresijas terapija ir ārstēšanas un profilakses metode, ar kuras palīdzību mehāniskā veidā tiek novērsta kāju tūska un netiek pieļauta tūskas atjaunošanās.
Vairāk par terapiju
Kompresijas pārsējs
Lai novērstu vēnu tūsku kājās, tā mehāniski jāspiež. Nozares zelta standarts ir kompresijas pārsējs, kuru saitē četrās kārtās īpašā tehnikā (Fišera metode), izmantojot speciālas zema iestiepuma kompresijas saites. Jāzina, ka pat tad, ja cilvēks prot saitēt šo pārsēju, sev to nav iespējams pareizi uzlikt.
Vairāk par pārsēju
Mehāniskā limfodrenāža
Mehāniskā limfodrenāža ir tūskas mazināšanas metode, kas ar katru gadu pasaulē kļūst arvien populārāka. Pēdējā piecgadē parādījies daudz zinātnisku publikāciju, kas pierāda metodes efektivitāti, šobrīd pierādījumi ir ar augstāko ticamības pakāpi (IA). Ir paplašinājies arī problēmu klāsts, kad metodi ir mērķtiecīgi izmantot.
Vairāk par limfodrenāžu
Kompresijas zeķes
Svarīga loma vēnu problēmu risināšanā ir kompresijas zeķēm. Ja pacientam kājās ir parādījusies tūska, kompresijas zeķes būtu jāvalkā regulāri. Pat ja vēnas ir veselas, bet darba specifikas dēļ ir ilgi jāsēž, darba laikā ieteicams izmatot kompresijas zeķes. Gadījumos, kad ir jau parādījušās ādas un zemādas audu izmaiņas, kompresijas zeķes būtu jāvalkā ilgstoši.
Vairāk par zeķem

Šī vietne izmanto sīkdatnes.
Sīkdatnes vāc informāciju par vietnes
apmeklējumiem, palīdz uzlabot vietnes
darbību un piedāvā aktuālu saturu un reklāmas.