Galvenā
Mehāniskā limfodrenāža

Mehāniskā limfodrenāža ir tūskas mazināšanas metode, kas ar katru gadu pasaulē kļūst arvien populārāka. Pēdējā piecgadē parādījies daudz zinātnisku publikāciju, kas pierāda metodes efektivitāti, šobrīd pierādījumi ir ar augstāko ticamības pakāpi (IA). Ir paplašinājies arī problēmu klāsts, kad metodi ir mērķtiecīgi izmantot.

Tipiskā gadījumā limfodrenāža ir palīgmetode, ar kuras palīdzību, līdzās kompresijas pārsējam, ātrāk un efektīvāk samazināt vēnu slimības radīto tūsku. Metode ir ļoti lietderīga arī tādas tūskas mazināšanai, kas radusies ilgstošas statiskas slodzes rezultātā. Mūsdienās tas skar gandrīz jebkuras profesijas pārstāvi, kas ilgas darba stundas pavada stāvot vai sēžot. Šai grupai pieskaitāmi arī imobili pacienti ratiņkrēslos. Pat ja vēnas ir veselas, vakarā kājās var būt noguruma sajūta un tūska, tāpēc limfodrenāžas metode ir ieteicama ārstniecības kursa veidā, lai uzlabotu vispārējo kāju veselības stāvokli.

Īpaši nozīmīga šī metode ir pacientiem ar limfātisko tūsku. Atsevišķās valstīs, diemžēl, ne Latvijā, veselības sistēma subsidē limfodrenāžas aparātu iegādi visiem limfostāzes pacientiem lietošanai mājas apstākļos, tā uzsverot šīs metodes aktualitāti. Daudzās valstīs limfodrenāžu izmanto slimnīcās operāciju laikā un pēcoperācijas periodā, lai mazinātu trombozes risku. Latvijā šī metode nav vēl pietiekoši novērtēta, un mums vēl ir kur augt.

Limfodrenāžas metodei ir arī ierobežojumi, tāpēc pacientam sākumā būtu jākonsultējas ar flebologu un jāveic vispusīga asinsvadu izmeklēšana.

Zvanīt: 27710484

Šī vietne izmanto sīkdatnes.
Sīkdatnes vāc informāciju par vietnes
apmeklējumiem, palīdz uzlabot vietnes
darbību un piedāvā aktuālu saturu un reklāmas.