Galvenā
Kompresijas terapija

Kompresijas terapija ir ārstēšanas un profilakses metode, ar kuras palīdzību mehāniskā veidā tiek novērsta kāju tūska un netiek pieļauta tūskas atjaunošanās. Ja tūsku ir izraisījušas struturālas vēnu izmaiņas, tad ar medikamentu palīdzību tās novērst nav iespējams. Būtu neticami, ja kāda tablete būtu spējīga remodelēt vēnas sienu, un tajā ieaugtu jauni vārstuļi. Praksē ir dzirdēti gadījumi, kad pacientam ir ieteikts lietot urīndzenošus līdzekļus, lai mazinātu tūsku. Tas ne tikai ir neefektīvi, bet var būt pat kaitīgi veselībai.

Uzsākot kompresijas terapiju, šķidrums tiek spēji atgriezts atpakaļ asinsritē. Sirdij līdz ar to ir grūtāk pumpēt lielāku asiņu daudzumu. Tas var būtiski ietekmēt sirds stāvokli, tāpēc ielaistu sirds slimību gadījumā kompresijas terapija ir aizliegta. Kompresijas terapiju nerekomendē arī tādos tipiskos gadījumos, kad arteriālie asinsvadi kājās ir sašaurināti vai slēgti, jo kompresija tos vēl vairāk sašaurina, ievērojami pasliktinot pacienta stāvokli.

Ir daudz pamatotu apsvērumu, kad kompresijas terapija ir nepieciešama, un, tieši otrādi, nebūtu pieļaujama. Tāpēc pirms ārstēšanās noteikti jākonsultējas ar pieredzējušu flebologu un diagnostikas laikā obligāti jāveic sonogrāfiska visu kāju asinsvadu izmeklēšana.

Zvanīt: 27710484

Šī vietne izmanto sīkdatnes.
Sīkdatnes vāc informāciju par vietnes
apmeklējumiem, palīdz uzlabot vietnes
darbību un piedāvā aktuālu saturu un reklāmas.