Galvenā
Kompresijas zeķes

Svarīga loma vēnu problēmu risināšanā ir kompresijas zeķēm. Ja pacientam kājās ir parādījusies tūska, kompresijas zeķes būtu jāvalkā regulāri. Pat ja vēnas ir veselas, bet darba specifikas dēļ ir ilgi jāsēž, darba laikā ieteicams izmatot kompresijas zeķes. Gadījumos, kad ir jau parādījušās ādas un zemādas audu izmaiņas, kompresijas zeķes būtu jāvalkā ilgstoši.

Ir svarīgi saprast, ka kompresijas zeķes ir būtiska vēnu aprūpes sastāvdaļa, bet tās neārstē slimās vēnas, tikai mazina tūsku un uzlabo pacienta pašsajūtu. Slimu vēnu gadījumā būtu aplami domāt, ja es ilgstoši nēsāšu zeķes, nekas slikts nenotiks. Diemžēl, vēnu slimība progresē arī tad, ja tiek valkātas speciālās zeķes. Pareizāk būtu izārstēt slimās vēnas, tad tūska izzūdīs, un arī kompresijas zeķes nebūs vajadzīgas.

Kompresijas zeķu sortiments ir plašs, un pacientam pašam izvēlēties pareizo veidu ir teju neiespējami. Eksistē profilaktiskās kompresijas zeķes un medicīniskās kompresijas zeķes, kuras iedala četrās kompresijas klasēs. Profilaktiskās kompresijas zeķes domātas veseliem cilvēkiem, kam ilgstoši jāsēž, jāceļo ar auto vai lidmašīnu. Tās parasti atšķiras tikai pēc apavu izmēra. Medicīniskās kompresijas zeķes, kuras iedala kompresijas klasēs, paredzētas pacientiem ar vēnu slimībām. Tām ir speciāli izmēri un uzvilkšanas sistēma. Pirms iegādāties medicīniskās kompresijas zeķes, ieteicams konsultēties ar flebologu, kurš precīzi nomērīs kāju un izsniegs recepti ar pareizo kompresijas klasi un izmēru.

Iegādājoties medicīniskās kompresijas zeķes, galvenā uzmanība ir jāpievērš kvalitātei. Lai arī uz visiem zeķu iepakojumiem varētu būt rakstīti vieni un tie paši izmēri un spiediens milimetros, tikai kvalitatīvs produkts šo spiedienu nodrošina valkājot. Nekvalitatīvām zeķēm spiediens mēdz būt vājāks vai stiprāks par noteikto, tāpēc veidojas iežmaugas, kāja atsevisķās vietās tiek nospiesta un pacientam rada diskomfortu. Šādas zeķes drīzāk kaitē, nevis palīdz.

Padomi kompresijas zeķu iegādē

  • Kvalitatīvas kompresijas zeķes var iegādāties tikai specializētās iestādēs vai veikalos
  • Kvalitatīvas zeķes iedalās kompresijas klasēs, un tās ir norādītas uz iepakojuma, tikai DEN norāde ir nepietiekama
  • Kvalitatīvas kompresijas zeķes savas īpašības saglabā aptuveni pusgadu; ja zeķe izstaipās jau pēc 2 – 4 nedēļām, par kvalitāti jāšaubās
  • Vēsturiski kompresijas zeķes tika ieviestas Vācijā un apkārtējās valstīs, un arī šobrīd Latvijā pieejamās kvalitatīvākās kompresijas zeķes tiek piegādātas no Vācijas un Šveices


Dr. Kadiša vēnu klīnikā esam pārliecināti, ka medicīnā nedrīkst ekonomēt uz kvalitātes rēķina, tāpēc šeit ir pieejamas tikai viskvalitatīvākās kompresijas zeķes. Šveicē ražotās SIGVARIS zeķes ir globāls zīmols, un tas nozīmē, ka ar mūsu recepti varēsiet iegādāties kompresijas zeķes pie mums, Eiropā, Amerikā, Austrālijā vai jebkur citur pasaulē.

Zvanīt: 27710484

Šī vietne izmanto sīkdatnes.
Sīkdatnes vāc informāciju par vietnes
apmeklējumiem, palīdz uzlabot vietnes
darbību un piedāvā aktuālu saturu un reklāmas.